Strona główna AKTUALNOŚCI Zaproszenia na weekend

Zaproszenia na weekend

0

W PLENERZE

WESOŁA W sobotę w godz. 10–12 przy barze Swojak przy skrzyżowaniu ulic Dworkowej i Jana Pawła II zacznie się Dzień Ziemi 2015 w Starej Miłośnie. W ramach wydarzenia odbędzie się „sprzątanie akacjowej”.

TARGÓWEK W sobotę w godz. 10–22 w parku Bródnowskim odbędzie się plenerowa impreza „Motoserce – krew darem życia”. Dla wszystkich odwiedzających organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, takich jak: pokaz stuntu i trialu motocyklowego, pokaz ratownictwa medycznego, parada motocyklowa czy pokaz sztuk walki.

WARSZAWA W niedzielę w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN po raz trzeci w rocznicę powstania w getcie odbędzie się akcja społeczno-edukacyjną „Żonkile”. Na ulicach Warszawy i innych miast w Polsce oraz za granicą wolontariusze będą rozdawać papierowe żonkile – symbol pamięci o bohaterach powstania z 1943 r. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – często były to właśnie żonkile – informuje muzeum.

 

SPORT

WAWER W sobotę o godz. 10.30 przy SP nr 124 w Falenicy przy ul. Bartoszyckiej 45/47 zacznie się bieg „Młodzi w hołdzie Janowi Pawłowi II”.

PARK KAMPINOSKI W sobotę o godz. 11 w Dziekanowie Leśnym przy ul. Konopnickiej zacznie się III edycja Biegu Łosia w parku Kampinoskim. Bieg Łosia to siostrzana impreza rozgrywanego w październiku Maratonu Kampinoskiego. Trasa zawodów ma nietypową długość 17 km, prowadzi szlakami turystycznymi parku i nie jest w jakikolwiek sposób modyfikowana. Biegacze muszą być przygotowani na spore podbiegi oraz różnorodną nawierzchnię z naturalnymi przeszkodami, takimi jak korzenie, kamienie, błoto czy grząski piach. Rejestracja uczestników biegu na stronie: www.bieglosia.pl.

URSYNÓW W sobotę o godz. 11 na tyłach hipermarketu Tesco, przy stacji technicznej Metra na Kabatach, zaczną się czwarte już zawody z cyklu Grand Prix Warszawy 2015. Bieg na dystansie 10 km to również akcja charytatywna na rzecz 11-miesięcznej Julki. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą serca (pod postacią wspólnego kanału przedsionkowo-komorowego). Na początku maja czeka ją operacja serca, na którą pilnie zbierane są pieniądze. Dziewczynka jest podopieczną fundacji Cor Infantis. Pomóc może każdy uczestnik sobotniego biegu. Wystarczy odebrać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego deklarację w postaci kartki na koszulkę z napisem „Biegnę dla Julki” w dniu startu przy biurze zawodów od godz. 9.30.

PRAGA-POŁUDNIE W sobotę na Stadionie Narodowym odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Świata na żużlu LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix. Po raz pierwszy w historii na Stadionie Narodowym zostanie rozegrany turniej żużlowy. Zawody będą oficjalnym pożegnaniem Tomasza Golloba z cyklem „Speedway Grand Prix”.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę na Torwarze odbędzie się drugi dzień Mistrzostw Europy Karate Kontaktowego – European Shinkyokushin Karate Championships 2015. Hala będzie gościć około 370 zawodników z 28 krajów, którzy w ciągu dwóch dni będą walczyć o najwyższe trofea w poszczególnych kategoriach wagowych.

BEMOWO W niedzielę o godz. 10 w Hali Sportowej przy ul. Obrońców Tobruku 40 zacznie się Amatorski Turniej Tenisa Stołowego. Więcej informacji oraz regulamin i zapisy na stronie: www.osirbemowo.pl.

9278008727_21688262f5_zURSYNÓW W niedzielę o godz. 13 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbędzie się otwarcie sezonu. W dniu inauguracji 71. sezonu odbędzie się dziewięć gonitw. Na publiczność czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji. Specjalnie z okazji otwarcia sezonu 2015 przygotowano promocyjną ofertę dla publiczności – bilet dla osoby dorosłej do strefy A i B na Otwarcie Sezonu 2015 jest w cenie 5 zł. Dzieci do 13. roku życia wchodzą bezpłatnie. Bilety dostępne będą w dniu wydarzenia w kasach przy wejściu na Tor.

 

WYCIECZKI

PRAGA-PÓŁNOC W sobotę o godz. 10.30 przy ul. Kawęczyńskiej 53 róg ul. Otwockiej zacznie się spacer ulicami: Otwocką, Siedlecką, Grajewską, Siedlecką, Łochowską, Białostocką/Grodzieńską, Wołomińską, Folwarczną i Kawęczyńską i będzie obejmować wskazane, zrewitalizowane lub planowane do rewitalizacji obiekty w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 r. Przewodnik: spacerolog praski. Spacer jest bezpłatny.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 17 na pl. Grzybowskim pod kościołem Wszystkich Świętych zacznie się spacer „Bohaterowie getta warszawskiego. Powstanie w getcie warszawskim”. Spacer poprowadzi Daniel Echaust, przewodnik miejski, twórca Portalu Warszawskiego, aktywista miejski.

PRAGA-POŁUDNIE W niedzielę o godz. 10.30 przy ul. Targowej 14 zacznie się spacer ulicami: Targowa, Skaryszewska, Mińska, Grochowska, park im. Obwodu Praga AK, Kobielska, Paca. Spacer będzie obejmować wskazane, zrewitalizowane lub planowane do rewitalizacji obiekty w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do 2022 r., w tym: ul. Targowa 14 – unikatowy zabytek – kamienica do modernizacji; ul. Skaryszewska – przykłady kompleksowej modernizacji budynków oraz realizacja programu „Artystyczna Skaryszewska”; ul. Lubelska – zmodernizowana kamienica artystyczna ul. Lubelska 30/32; ul. Mińska – ulica o lokalnym charakterze, dawne czynszowe kamienice planowane do rewitalizacji; ul. Grochowska – planowana budowa nowej siedziby dla Orkiestry Sinfonia Varsovia, rewitalizacja historycznego obiektu – dawnego Instytutu Weterynarii. Konkurs „Kolorowa Praga”, ul. Podskarbińska – park im. Obwodu Praga AK – jego historyczne związanie z dawną „Weterynarią” udany przykład modernizacji – nowe atrakcyjne centrum wypoczynku. Centrum Promocji Kultury, ul. Kobielska – prace restauracyjne przy osiedlu TOR, ul. Paca – Centrum Aktywności Lokalnej. Przewodnik: „WarsOff” Katarzyna Chudyńska-Szuchnik. Spacer jest bezpłatny.

ŚRÓDMIEŚCIE W niedzielę o godz. 17 przed gmachem Politechniki zacznie się spacer „Plac Politechniki i okolice”. „Z placu, przy którym znajduje się jedna z najważniejszych uczelni w Polsce, przejdziemy zatopioną w przeszłości ul. Lwowską do ul. Koszykowej” – informują organizatorzy.

 

KONCERTY

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę wokół Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się ostatni dzień wielkiej imprezy, podczas której na pięciu scenach wystąpi ponad 30 artystów, m.in. Nosowska Elektronicznie, Buraka Som Sistema, Kindness, HV/NOON, Catz ’N Dogz podczas Red Bull Music Academy Weekender. Więcej na stronie WSP. Wnioski o akredytacje mediowe można składać na stronie: http://win.gs/1bJEGco.

REMBERTÓW W sobotę o godz. 18 w Akademii Obrony Narodowej zacznie się uroczysty koncert „W hołdzie Janowi Pawłowi II” w wykonaniu Orkiestry VICTORIA. Wejściówki można odebrać w Wydziale Obsługi Mieszkańca Urzędu Dzielnicy Rembertów. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

 

MUZEA I WYSTAWY

WARSZAWA W sobotę odbędzie się ogólnopolski Dzień Wolnej Sztuki. Ze stołecznych placówek udział w nim biorą: Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe, Muzeum Pałacu Króla Jana III, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Sue Ryder, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Etnograficzne i Zachęta. Każde z nich wybierze pięć dzieł ze swoich kolekcji. Przy każdym będzie stała osoba zadająca uczestnikom Dnia Wolnej Sztuki pytania, motywująca ich do podjęcia refleksji i nabrania odwagi do samodzielnego szukania odpowiedzi. Jej celem będzie pokazanie, że obiekt muzealny może stać się źródłem inspiracji. Po zwiedzaniu uczestnicy zostaną zaproszeni na spotkanie, w czasie którego będą mogli porozmawiać o swoich wrażeniach. Każde dzieło sztuki ma swoją historię do opowiedzenia. Wystarczy się w nią wsłuchać.

ŻOLIBORZ W niedzielę w godz. 11–16 w Muzeum Sportu i Turystyki odbędzie się Rodzinne Spotkanie Integracyjne. „W dobie postępu cywilizacyjnego, szybkiego tempa życia coraz rzadziej ma się czas na pielęgnowanie relacji między sobą. Dlatego też przypominanie o tym, iż wspólne spędzanie czasu ma wielką wartość może okazać się cenną refleksją” – informują organizatorzy. Przygotowano wiele atrakcji dla rodzin: recital poetycki Emiliana Kamińskiego, który przeczyta wiersze ks. Jana Twardowskiego, zabawy i gry edukacyjne dla wszystkich od 1 do 100 lat, warsztaty plastyczne pod kierunkiem warszawskiej artystki Magdaleny Latosiewicz, rodzinna gra w bule pod kierunkiem instruktorów i konkursy.

 

SPOTKANIA

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę o godz. 14 w Kordegardzie odbędzie się spotkanie Bukklubu, a w godz. 16–18 Wymienialnia Książek. Bukklub to dyskusyjny klub książki, na którym tym razem porozmawiamy o książce „Szum” Magdaleny Tulli. Wymienialnia Książek to cykliczna akcja, która ma na celu wskrzeszenie ducha niechcianych książek. Wymiana 1 za 1.

ŚRÓDMIEŚCIE W sobotę na UW odbędzie się ostatni dzień Festiwalu BOSS – Rozwój. Kariera. Sukces. To największy, organizowany przez studentów, biznesowy festiwal w Polsce, składający się z bezpłatnych wykładów, warsztatów i spotkań z ludźmi ze świata biznesu, którzy dzielą się z uczestnikami praktyczną wiedzą i swoim doświadczeniem.

MOKOTÓW W sobotę i niedzielę w godz. 11–19 na Placu Unii City Shopping przy ul. Puławskiej 2 odbędą się Targi Rzeczy Ładnych. – To prawdziwe święto ładnych przedmiotów. Jesteśmy dumni, że tak dużo warszawiaków chce oglądać i kupować ładne rzeczy, że tak dużo osób szuka oryginalności, ciekawych pomysłów i inspiracji – mówią organizatorzy.

11191248694_63de87a964_zMOKOTÓW W sobotę i niedzielę w Centrum Konferencyjno-Targowym przy ul. Domaniewskiej 37a odbędzie się Warszawski Festiwal Piw. Podczas niego zaprezentują się wszystkie warte uwagi nowofalowe inicjatywy – mikrobrowary, najlepsze browary restauracyjne i inicjatywy kontraktowe. Bez żadnej ściemy, bez bzdur o dębowych beczkach, pokazane zostanie w praktyce, jak warzy się dobre piwo w Polsce i na świecie.

MOKOTÓW W sobotę i niedzielę odbędzie się Festiwal „Dzielnica Kultury Mokotów”. W ramach festiwalu odbędą się w placówkach kulturalnych na terenie dzielnicy pokazy filmów, koncerty, sztuki teatralne, widowiska dla dzieci, występy wokalne, degustacje kulinarne – to tylko część oferty.

REMBERTÓW W sobotę i niedzielę w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c odbędzie się 20. edycja Targów Turystyki i Wypoczynku LATO. To impreza skierowana bezpośrednio do warszawiaków i osób z okolicy Warszawy. Wydarzenie ma charakter wielkiego Festynu Turystycznego, podczas którego rodziny z dziećmi mogą degustować regionalne specjały, posłuchać muzyki, a przede wszystkim bezpłatnie zwiedzić ekspozycje targowe i zapoznać się z nowościami turystycznymi, jakie oferują biura podróży, często po promocyjnych cenach. Wstęp na targi jest bezpłatny.

ŚRÓDMIEŚCIE W niedzielę w godz. 11–17 w Znajomi Znajomych (ul. Wilczej 58a) odbędzie się Smaczny Targ „Bez Glutenu”. „Nasi wystawcy przygotują wiele wyjątkowych propozycji, których nie znajdziecie w sklepach. Będzie również więcej produktów z certyfikatem niż przy pierwszej edycji” – informują organizatorzy.