Strona główna AKTUALNOŚCI Zobacz, co się zmieni – Kamionek, Szmulki i Michałów

Zobacz, co się zmieni – Kamionek, Szmulki i Michałów

0

Co wyróżnia kamienicę przy ul. Targowej 14? Gdzie powstanie siedziba Orkiestry Sinfonia Varsovia? Jaką metamorfozę zakłada Zintegrowany Program Rewitalizacji? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w najbliższy weekend w trakcie spacerów z przewodnikiem. 

Targowa14Trwają konsultacje społeczne Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, który zakłada do 2022 roku szereg zmian po prawej stronie Warszawy. Dokument tworzony jest razem z mieszkańcami, by odpowiadał na potrzeby w zakresie odnowy i rozwoju ich najbliższej okolicy. Dlatego też konsultacje społeczne poprzedzane są spacerami po miejscach objętych programem.
Zapraszamy mieszkańców do udziału!

Sobota, 18 kwietnia, godz. 10.30

  • Szmulowizna i Michałów

Zbiórka: u zbiegu ul. Kawęczyńskiej 53 i ul. Otwockiej
Przewodnik: Spacerolog Praski

Jest to charakterystyczny teren otoczony z trzech stron torami kolejowymi. Przewodnik zwróci szczególną uwagę na przedwojenne kamienice. Przybliży, jakie zmiany w tym rejonie zakłada Program. Przewidziane są w nim do remontu 24 budynki (blisko 500 mieszkań) w tym: przy ul. Łochowskiej, ul. Kawęczyńskiej i ul. Siedleckiej. Planowane jest także podłączenie budynków do centralnego ogrzewania i ciepłej wody.

Trasa spaceru: Otwocka – Siedlecka – Grajewska – Siedlecka – Łochowska –  Białostocka/Grodzieńska – Wołomińska –  Folwarczna – Kawęczyńska.

Niedziela, 19 kwietnia, godz. 10.30

  • Kamionek

Zbiórka: ul. Targowa 14
Przewodnik: „WarsOff” Katarzyna Chudyńska – Szuchnik

Spacerowicze zwiedzą obiekty planowane do modernizacji w ramach Programu m.in. czynszowe kamienice przy ul. Mińskiej. W trakcie spaceru przewidziane jest wejście na teren kamienicy przy ul. Targowej 14 i zwiedzenie unikatowego w skali Warszawy układu czterech podwórek. Trasa poprowadzi też ul. Grochowską, gdzie powstanie nowe centrum kulturalne skupione wokół Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz ul. Paca 40, gdzie już działa Centrum Aktywności Lokalnej.

Trasa spaceru: Targowa – Skaryszewska – Mińska – Grochowska – Park im. Obwodu Praga AK – Kobielska – Paca.
Konsultacje społeczne dla Pragi-Południe odbędą się  23 kwietnia (czwartek) godz. 17.30-20.30 w  Centrum Paca (ul. M. Paca 40).

Dużą część informacji o dokonanych już zmianach i planach na najbliższe lata, mieszkańcy mieli okazję uzyskać podczas weekendowych spacerów po Targówku poprowadzonych przez przewodnika oraz na spotkaniu otwierającym, które odbyło się 9 kwietnia.