Strona główna AKTUALNOŚCI Biało-czerwone kompozycje na kwietnikach

Biało-czerwone kompozycje na kwietnikach

0
fot. Zarząd Oczyszczania Miasta

Na pętlach komunikacji miejskiej rozpoczęło się sadzenie sezonowych roślin. Na pętli Rondo Wiatraczna rosnąć będzie 1700 pelargonii.

7600 letnich kwiatów sadzonych jest na siedmiu pętlach komunikacji miejskiej. Dominującym gatunkiem jest bluszczolistna pelargonia – popularny letni kwiat, dobrze czujący się na miejskich rabatach. Najwięcej, bo po 1700 pelargonii rosnąć będzie na pętlach Żerań FSO i Rondo Wiatraczna. 1400 pelargonii udekoruje pętlę tramwajową Okęcie. Na tych przystankach końcowych dominować będą biało-czerwone kompozycje.

Na pętli autobusowej Esperanto posadzone zostaną czerwone pelargonie w towarzystwie zielistki, rośliny o ozdobnych liściach. Ciekawą i odmienną – co do gatunków użytych roślin – aranżację zyska pętla tramwajowa Annopol, którą dekorować będą czerwone begonie smocze i rozplenice, czyli ozdobne trawy.

To druga wymiana ukwiecenia na pętlach komunikacji miejskiej. Wiosną kwitły krokusy tulipany oraz posadzonych zostało 7,7 tys. bratków i niezapominajek. W tym roku czeka nas jeszcze jedna wersja ukwiecenia, kiedy to jesienią obok wrzosów pojawi się, polubiona przez mieszkańców stolicy i bardzo ceniona we florystyce, kapusta ozdobna.