Strona główna AKTUALNOŚCI Jeśli nie wpław, to jak?

Jeśli nie wpław, to jak?

0

Ruszył siódmy już sezon Warszawskich Linii Turystycznych. Brzegi Wisły połączą promy, na dłuższą wycieczkę zabierze tramwaj wodny, a całodziennych atrakcji dostarczy statek wycieczkowy do Serocka.

Brzegi Wisły połączyły cztery bezpłatne przeprawy promowe, którymi w ciągu kilku minut można się przeprawić na drugą stronę rzeki:

1. Cypel Czerniakowski – Saska Kępa,

2. Bulwar Grzymały Siedleckiego (przystanek Most Poniatowskiego) – Stadion Narodowy,

3. Podzamcze-Fontanny – Zoo,

4. Łomianki – Nowodwory.

Od 1 maja do 30 czerwca promy pływają tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne oraz dodatkowo 5 czerwca, w lipcu i sierpniu również w dni powszednie, a we wrześniu – w pierwszą sobotę i niedzielę.

Z pokładu tramwaju wodnego „Wars” można podziwiać „dziką” Wisłę po praskiej stronie rzeki, panoramę Starego Miasta oraz obejrzeć najbardziej charakterystyczne obiekty w stolicy – Grubą Kaśkę, Stadion Narodowy, Zamek Królewski i nowoczesne Centrum Nauki Kopernik. Na trasie tramwaju znajdują się dwa przystanki: na Cyplu Czerniakowskim i przy moście Poniatowskiego. Statek wypływa z Cypla Czerniakowskiego (przystanek znajduje się nieopodal Płyty Desantu oraz bramy Portu Czerniakowskiego) i będzie zabierał na pokład 150 pasażerów.

Od 1 maja do 30 czerwca tramwaj wodny pływa tylko w weekendy i dni świąteczne (dodatkowo 5 czerwca), od 1 lipca do 31 sierpnia także w piątki, a we wrześniu w pierwszą sobotę i niedzielę.

Z kolei statek „Zefir” wypływa o godz. 9 z przystanku Cypel Czerniakowski (nieopodal Płyty Desantu i bramy Portu Czerniakowskiego) i w południe przybije do molo w Serocku. Po mniej więcej półtoragodzinnej przerwie (od około godz. 12.15 do około godz. 13.45) statek wypływa w rejs powrotny do Warszawy i około godz. 19 zacumuje na Cyplu Czerniakowskim.

Zefir” zabiera na pokład do 110 pasażerów. Na statku znajdują się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Ceny biletów na Warszawskie Linie Turystyczne są takie same jak w latach ubiegłych. Rejs tramwajem wodnym kosztuje 18 zł (bilet normalny), rejs wycieczkowy do Serocka ‒ 36 zł (bilet normalny), a promy są bezpłatne.