Strona główna AKTUALNOŚCI Powraca Zimowy Narodowy

Powraca Zimowy Narodowy

0

Już po raz trzeci PGE Narodowy zmieni się w Zimowe Miasteczko. Wielkie otwarcie w sobotę 28 listopada.

Zimowe szaleństwo co roku coraz bardziej opanowuje stolicę. W Warszawie nie brakuje miejsc, w których można jeździć na łyżwach, spróbować sportów zimowych czy skosztować świątecznych smakołyków. Od dwóch lat zimową atrakcją stolicy jest miasteczko na Stadionie Narodowym. Nie brakuje chętnych, by pojeździć na łyżwach na największym lodowisku w Polsce. Całość dopełnia ogromna choinka ustawiona tuż przy tafli lodu. Organizatorzy zapewniają, że w tym roku na odwiedzających czekać będzie ponad 5 tys. mkw. lodu.

– W tym roku nowością jest tor do curlingu i jego nieco zmodyfikowanej odmiany icestocka, a także położenie górki lodowej. Goście będą na niej zjeżdżać na pontonach wprost z trybun.  Dodatkowo fani desek, rolek i longboardów będą mogli skorzystać z wielu warsztatów, zarówno dla tych początkujących, dzieci, jak i młodzieży. Będą prowadzone w skateparku Zimowego Narodowego – zapowiada Katarzyna Tyska z Testa Communications.

W ramach Zimowego Narodowego odbędzie się Warszawski Jarmark Świąteczny, a na nim bożonarodzeniowe smakołyki, choinkowe ozdoby i wiele innych. Stoiska zlokalizowane będą przy bramie głównej nr 2. Warszawski Jarmark Świąteczny wystartuje 28 listopada i zakończy się dzień przez Wigilia – 23 grudnia.

Organizatorzy informują, że w ubiegłym roku Zimowe Miasteczko odwiedziło ponad 0,5 mln osób. Inicjatywa na stołecznym stadionie została zauważona i doceniona na świecie. Zimowy Narodowy otrzymał dwie prestiżowe nagrody – Galaxy Awards oraz Ipra Golden World Awards.

– Wszystkie atrakcje cieszyły się dużą popularnością, o czym świadczą liczby gości, którzy odwiedzili Zimowy Narodowy w ubieglym sezonie, było ich pół miliona! Na pewno oprócz jazdy na łyżwach, ogromnej frajdy dostarczały zjazdy z górki lodowej, ale również imprezy tematyczne, jak „Poranki dla dzieci”, na których maluchy uczyły się jazdy na łyżwach poprzez zabawę, czy „Disco Lodowisko z 4Fun.TV”, czyli dyskoteka na łyżwach w rytm największych hitów – podsumowuje Katarzyna Tyska.