Strona główna AKTUALNOŚCI Święto wolontariuszy na Pradze

Święto wolontariuszy na Pradze

0

Dobroczynna pomoc jest coraz bardziej popularna, więc nic dziwnego w tym, że wolontariusze mają nawet swoje święto. Tegoroczny, trzeci już Dzielnicowy Dzień Wolontariusza, przypada 3 grudnia.

Wolontariusze przez cały rok pomagają potrzebującym i dzielą się swoim czasem. Przyszedł moment, aby podziękować im za prace.

Dzielnicowy Dzień Wolontariusza to akcja kilkuetapowa. – Do 15 listopada koordynatorzy wolontariatu w instytucjach publicznych, organizacjach pozarządowych, szkołach i placówkach oświatowych mogli zgłaszać swoich kandydatów do konkursu „Wyróżniony Wolontariusz”. Musiały to być osoby, które mają podpisaną z instytucją umowę wolontariacką – tłumaczą w rozmowie z nami organizatorzy. Spośród zgłoszonych kandydatów Komisja Konkursowa wytypowała 20 zwycięzców, którzy otrzymają wyróżnienia od burmistrza dzielnicy Praga-Południe. Oficjalna gala z wręczeniem nagród odbędzie się w czwartek 3 grudnia. Co roku jest ona organizowana w innym miejscu, w tym roku zostanie przygotowana wspólnie z IV Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza przy ul. Saskiej 59. – Uczniowie pod kierunkiem szkolnej pedagog zaangażowani są w przygotowanie, jak również poprowadzenie gali – zdradzają organizatorzy.

Spotkanie rozpocznie sie o godz. 17 częścią oficjalną, w której trakcie zostaną wręczone wyróżnienia. Druga część – nieoficjalna połączona z poczęstunkiem – będzie okazją, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczacymi wolontariatu. Na przybyłych gości czekają warsztaty rękodzieła oraz warsztaty cyrkowe. Chętni będą mogli wziąć udział w debacie pt. „Jakie kompetencje daje wolontariat? Czy warto być wolontariuszem?”.

Impreza to idealne miejsce nie tylko dla obecnych wolontariuszy, lecz także dla osób, które dopiero rozważają przyłączenie się do akcji charytatywnych.